Jdi na obsah Jdi na menu
 


horory

12. 1. 2007
Scary movie 4

Scary M?ovie 4

parodie David Zucker se podruhé vrací k sérii Scary Movie. Tentokrát si bude utahovat z filmů Válka světů, Vesnice, Nenávist, Million Dollar Baby a Saw: Hra o přežití.

Vznik Scary Movie 4 byl tedy schválen už v dubnu 2003, dohady ohledně honoráře pro představitelku hlavní ženské role Annu Faris, která se doposud objevila ve všech pokračováních, však natáčení poněkud oddálily. To ale poskytlo tvůrcům scénáře dostatek času k tomu, aby mohli nasávat nové inspirační zdroje - filmy, které během roku 2004 a první poloviny roku 2005 postupně přicházely do kin. A na výsledné podobě filmu se to zřejmě výrazně podepsalo. Původně to totiž

SCX46

vypadalo, že Scary Movie 4 si bude utahovat hlavně ze superhrdinského a komiksového žánru, nakonec se však jeho hlavním hřištěm stal svět nedávných sci-fi a hororů. ("Musíme počkat, než M. Night Shyamalan uvede do kin další premiéru. Jeho filmy jsou pro nás doslova dar z nebes," vyjádřil se v počátečních fázích projektu David Zucker o tvůrci, jehož Znamení už stihl zparodovat ve Scary Movie 3. Přání se mu splnilo - Shyamalan mezitím dokončil Vesnici.)

Scénář, na němž se vedle tradičního Zuckerova spolupracovníka Jima Abrahamse podílel i Craig Mazin (Scary Movie 3) a Pat Proft (Policejní akademie, Žhavé výstřely), vychází kromě Vesnice hlavně ze Spielbergovy Války světů a remaku japonského hororu Nenávist. Hlavní hrdinkou je opět Cindy Campbellová v podání Anny Faris. Tentokrát se - po vzoru filmu Nenávist - nastěhuje do strašidelného domu, kde pečuje o starou paní. V sousedství žije Ray (Craig Bierko), inspirovaný postavou Toma Cruise ve Válce světů. Oba mladí lidé se do sebe zamilují, klíčící romanci však naruší útok vesmírných příšer, "Tr-iPodů", jež vypadají jako obří digitální přehrávače iPod.

SCA45

vvvvgdgh1444

Další parodované filmy se do příběhu dostanou prostřednictvím dějových odboček. Cindiny vzpomínky na její někdejší kariéru boxerky dělají prostor pro narážky na Million Dollar Baby. V další epizodě hrdinka přeleze zeď a dostane se do tajuplné Vesnice, kde se spřátelí se slepou dívkou (parodující postavu v podání Bryce Dallas Howard); nevidomou krásku ztělesní Carmen Electra, která si zahrála už v původním Scary Movie a její hrdinka v něm byla zavražděna.Vrátí se také matador parodického žánru Leslie Nielsen a to opět v roli prezidenta Harrise, tak jako ve Scary Movie 3. Chybět nebude ani narážka na dnes již legendární epizodu ze života Toma Cruise, který loni na jaře v televizní talk show Oprah Winfreyové skákal po gauči, bouřlivě vyznávaje lásku své nové partnerce Katie Holmes. Původně se uvažovalo i o tom, že ve filmu se objeví Elisha Cuthbert a Paris Hilton, parodující své role z hororu Dům z vosku; obě herečky však nakonec od tohoto záměru upustily.

SCA56

Poněkud tajuplná je úloha, která ve Scary Movie 4 připadla hvězdě Tarantinových filmů Michaelu Madsenovi. Producenti mu totiž zakázali snímek propagovat v obavách, že jakákoli informace o jeho postavě by mohla diváky připravit o překvapení. "Dělám tam něco, co mě ještě nikdy nikdo dělat neviděl," naznačuje Madsen, který je jinak ke svým SCA4komediálním schopnostem nadmíru skeptický. "Já nejsem vtipný. Neumím být vtipný," říká. Podle některých zdrojů paroduje postavu Tima Robbinse z Války světů, muže, který po útoku mimozemšťanů zešílí a ukrývá se ve sklepě.

Snímek, jehož odhadovaný rozpočet činí velkorysých 110 milionů, se natáčel ve Vancouveru a nyní se dokončuje v postprodukci.

Scary Movie 3

Scary Movie 3

Třetí díl serie Scary Movie, která se snaží parodovat (nejen) filmové horory, je tady a čtvrtý díl se už natáčí. Zatím ale zůstaneme u trojky, která má za cíl být dokonalejší než jednička a přitom méně nechutná než dvojka.


Když bychom zůstali u tohoto požadavku, více méně by zůstal splněn. Avšak nenaplnil se jiný, asi hlavní, cíl: dokázat, že lze stále natočit dobrou parodii. Já si prostě nemohu pomoci, ale přes všechny útoky na "dokonalost" prvního dílu a zbytečně "nechutné scény" druhého musím trvat na tom, že jsem se u nich podstatně více bavil.

Výhrady bych měl i k českým titulkům. Například ve scéně, která paroduje Pána prstenů, frázi "my precious" přeložili jako "moje holčičko" namísto zavedeného "můj milášku". Ať se na mě překladatelé nezlobí, ale pokud mají vtipům rozumět i neanglicky mluvící lidé, je nutné používat stejný překlad jako v parodovaném filmu.

Scary Movie 3 si utahuje z novějších hororových snímků. Deklarovány byly Kruh, 8 mile, Matrix, Znamení, Ti druzí, ale i nehororové snímky jako Pán Prstenů nebo Harry Potter. Nicméně hlavní dějová linie je jednoznačně založena na Kruhu - tedy na videokazetě, kterou když někdo shlédne, tak do týdne zemře. Kruh se však objeví až zhruba od čtvrtiny filmu a tím se také spustí hlavní příběh. Do té doby je děj jakýsi zmatený.

Neříkám, že tam nejsou žádné povedené gagy, ale očekával bych větší frekvenci a to jak gagů nadprůměrných i průměrných. Ve filmu se objeví mnoho zbytečných prostojových scén a když uvážímě délku filmu (84 minut), tak tam toho humoru zas tak moc není. Nicméně pár věcí se opravdu povedlo. Scéna s Michaelem Jacksonem mě fakt dostala - také kvůli ní Michael Jackson žaloval Dimension Films :-).

Nezvratný osud 2

Clear Riversová (Ali Larter) jako jediná zatím uniká z náruče smrti. Nezvratný osud si postupně vybral životy všech jejích přátel, kteří přežili katastrofu letadla v prvním dílu. Clear tuší, že teď je na řadě ona, smrt už ji má v hledáčku a snad jedině náhoda ji může zachránit. Bohužel je jediná, kdo tomu věří. Všichni ostatní si myslí, že šok ze smrti přátel byl natolik silný, že jí zamlžil soudnost. Proto jí teď drží pod zámkem na psychiatrické klinice. Smrt má prozatím plné ruce práce jinde. Kimberly Cormanová (A.J. Cook) má podivnou vizi - ona i její přátelé zemřeli při dopravní nehodě. Jedná se o nějaký psychický záchvat strachu? Nebo snad o varování? Kimberly je na nejlepší cestě za Clear do ústavu. Ale dožije se toho vůbec? A podaří se přežít také Clear? Možná mohou přežít spolu. A možná ne?

doporučení

Arachnid

Tajuplný ostrov obehnaný jemným předivem pavučiny. Čtyři páry tenkých nohou čekají na její záchvěv, signalizující kořist. Hmyzí oči, pozorující marné snažení budoucí potravy, vyprostit se. Pevná kusadla připravená vnořit se do pevných útrob oběti.Agónie bolesti smíšená s hrůzou. A pak ... nic. Smrt. Pavoučci prý přinášejí štěstí. Obrovský pavouk by měl přnést velké štěstí. Není tomu vždy tak. Tento přináší smrt. Bolestivou a zrůdnou smrt.

doporučení

Bazén

Škola skončila a nastal čas vrhnout se do opravdového života. Ale předtím než se parta kamarádů z Mezinárodní střední školy v Praze rozuteče do světa, hodlají uspořádat nelegální párty v místním bazénu. Jenže co začne jako noc všech nocí, se rychle změní v boj na život a na smrt. Tajemný maskovaný zabiják začíná svůj lov. Studenti panikaří a začíná jim docházet, že vrahem musí být jeden z nich...

doporučení

Devátá Brána

Dean Corso je expert, který se specializuje na zjišťování pravosti a oceňování starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby prověřil kopii knihy ?Devět bran do Království Stínů?, jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá. Balkan proto posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným?

Saw: Hra o přežití

Adam a doktor Lawrence Gordon se probudí ve špinavé umývárně, za kotníky připoutaní k vodovodním trubkám. Mezi nimi leží muž s prostřelenou hlavou. Prostřednictvím magnetofonových pásek, které u sebe našli, zjistí, že je unesl muž zvaný Jigsaw. Jde o sériového vraha, jenž vymýšlí důmyslné a složité situace, aby jeho oběti umírali tím nejbizarnějším způsobem. Ale vše má své opodstatnění, svůj skrytý smysl a existuje i cesta ven. Problém pro Adama a Lawrence tkví v tom, že místnost smí opustit jen jeden z nich

Vraždy podle Jidáše

John Prudhomme je policejním detektivem v temných uličkách New Orleansu a spolu se svým kolegou začnou vyšetřovat vraždu muže, kterému chybí ruka. Záhadný krvavý nápis a květ jako vodítko k další oběti naznačují, že ve městě řádí masový vrah, který hraje s policií šílenou hru. Pátrání postupuje a odhaluje hrůznou pravdu. Psychicky narušený a fanatický vrah věří, že je potomkem biblického Jidáše, aby "očistil" své rodové jméno, pokouší se opět složit tělo Kristovo z těl svých obětí. Detektivové musí bojovat s časem a složit skládanku důkazů dřív, než-li vrah najde svou poslední nejnevinnější oběť.

Resident Evil: Apokalypsa

Alice (Milla Jovovich) byla jedním ze dvou lidí, kteří vyvázli z katastrofy, jež proměnila podzemní laboratoře mamutí biochemické korporace Umbrella Corporation ve smrtící past. Druhým byl Matt Addison - muž, který chtěl původně odhalit nekalé machinace mocné firmy. Spolu s Alicí unikl z tajného centra Umbrelly zamořeného hladovými Zombiemi a bleskurychlými mutanty. Sám se však stačil nakazit nebezpečným T-virem a vědci z Umbrelly se rozhodli zneužít ho k dalším experimentům. Nyní se Alice znovu ocitá na prahu zlého snu. Zpustošené Racoon City se změnilo vinou T-viru v město oživlých mrtvých. Bývalí zaměstnavatelé mladou ženu i tentokrát vhánějí do souboje, v němž musí bojovat a zabíjet, nebo bude sama zabita. Jejím hlavním protivníkem je tentokrát monstrum Nemesis. A není to nikdo jiný než hrůzně proměněný Matt? Boj na život a na smrt ve městě mrtvých ? to je úkol zkušené a novými schopnostmi obdařené Alice, odvážné Jill Valentine (Sienna Guillory) i jejich společníků ?

RE - Apokalypsa 2     RE - Apokalypsa 1

RE - Apokalzpsa 2   RE - Apokalypsa 3

Hvězdná Pěchota 2: Hrdinové Federace 

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! HVĚZDNÁ PĚCHOTA 2 - Vrátili se, aby nás zničili

Dracula 3: Odkaz

Blízká budoucnost. Uffizi a Luke jedou do vzdáleného Rumunska, kde zuří válka, zachránit Elizabeth a zabít vampíra jednou pro vždy. V průběhu cesty se setkají s novinářem televizních zpráv a skupinkou rebelů, bojujících proti vzpouře upírů, jenž sužuje jejich zemi

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

KRVAVÁ ORCHIDEJ, vzácná květina, která je považována za tajemství věčného života, znamená bohatství pro kteroukoliv farmaceutickou společnost, která ji najde. Skupina vědců, doprovázena dvěma místními odvážlivci, je poslána hluboko do džungle na Borneu, aby našla a přinesla zpět vzorky této legendární rostliny.
Členové expedice na své cestě vzhůru po řece statečně čelí jedovatému hmyzu, zuřivým krokodýlům a krutým pronásledovatelům. Netuší ovšem, že na ně číhá mnohem větší nebezpečí a to v podobě obrovských ANAKOND, nenasytných, 15 metrů dlouhých pojídačů lidských těl, kteří se nezastaví před ničím, jen aby ochránili svou rodnou půdu, domov KRVAVÉ ORCHIDEJE

House of the dead

Skupinka teenagerů se rozhodne na jednom odlehlém ostrově v pobřeží Floridy pořádně užít velkou halloweenskou párty. Brzy jsou však překvapeni útoky Zombie a Monster, před kterými nejsou v bezpečí na zemi, ve vzduchu ani ve vodě

Lovci myšlenek

Na opuštěném ostrově podstupují členové FBI tréninkový program sloužící pro oddělení psychologické analýzy s názvem "LOVCI MYŠLENEK".
Výcvik je zhacen v okamžiku, kdy zjistí, že jeden z nich je sériový vrah. Podaří se zbytku týmu včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády

Kanibalové

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály

Oko

Jako dítě oslepla. Transplantace jí vrátila ztracený zrak. Vidí ale věci, které nikdy nezažila, potkává lidi, které nikdo nezná. Aby se démonů cizí minulosti zbavila, musí dokončit, co jiní nestihli

Pavučina Snů

Čtyři přátelé z mládí se vypraví do své oblíbené chatky v lesích. Bezstarostné časy, které tam kdysi prožívali jsou dávno pryč a tak má každý z nich za sebou nějakou tu životní prohru. V této situaci narazí uprostřed pustiny na šíleného plukovníka Abrahama Curtisse (Morgan Freeman) a aby problémů nebylo málo, strhne se sněhová bouře. Řádění živlů s sebou přinese mnohem větší nebezpečí. Objeví se totiž cosi, co je schopné ovládat jejich mozky a tak je čtveřice našich přátel vystavena hrůze, kterou ještě nepoznali. Hrůze, která je poštve jednoho proti druhému

Pojídač Hříchů

Hlavní hrdina, konfliktní kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger), pomáhá policistce Mara Sincleair (Shannyn Sossamon) vyšetřovat případ francouzského ambasadora. Tělo ambasadora bylo pokryto mysteriózními, náboženskými znaky napsány v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal ve Vatikánu rozluštit tajuplné znaky. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (POJÍDAČ HŘÍCHů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny HŘÍCHY. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život

Proroctví z temnot

Někdo ho vidí! Slyší! Cítí! - Podle skutečné události. Po tragické smrti milované manželky Mary novinář z Washington Post John Klein nachází blok plný podivných kreseb, variace na stejné zjevení. A vybavuje si její poslední slova: "Tys to neviděl?" Za čas zabloudí do malé vesnice Point Pleasant, kde se setkává s mladou seržantkou Connie Parkerovou, která mu prozradí, že celý kraj je vzhůru nohama následkem nedávných podivných úkazů. Brzy si uvědomí, že neobyčejné jevy by mohly souviset nejen vzájemně, ale také s podivnými kresbami, které Mary horečně namalovala několik hodin před smrtí. Ale jaká je přesně ta souvislost? Úkazy odporují jednoduchému vysvětlení a jsou čím dál tím víc znepokojivější, jako by předvídaly nevyhnutelné katastrofy. Pro Johna začíná ďábelský závod s časem, aby přišel na to, oč jde a zabránit něčemu strašnému. Film je natočen podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", která vznikla na základě skutečné události. Proroctví z temnot zkoumá sérii nevysvětlitelných úkazů očima a myslí jednoho člověka

Requiem

Příběh o krvavé pomstě, před níž ani Bůh neochrání.
Za zdí ponurého kláštera se šíří strach...
Čtyři nebezpeční gangsteři uprchnou z vězení. Ukryjí se na jediném místě, kam je policie nemůže následovat - v cisterciánském klášteře.
Mezi upchlíky, připravenými zabíjet na ochranu své konečně nabyté svobody, a bezbrannými mnichy začíná boj o přežití. Ale v téhle smrtící konfrontaci není nic, jak vypadá.
Uvnitř kláštera začíná peklo

Resident Evil

Tajemná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých rozsáhlých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli uniká smrtící virus a centrální počítač laboratoře ? Red Queen ? uzavírá neprodyšně celou zasaženou oblast podzemního labyrintu a nechává zaměstnance, zasažené virem, uvnitř celého pekla . Elitní komando v čele s Alicí (Milla Jovovich) a Rain (Michelle Rodriguez) dostává úkol, který je otázkou života a smrti ? izolovat virus, který ohrožuje celé lidstvo zjistit příčinu. Brzo zjišťují, že všechno je ještě horší než čekali ? virem zasažení zaměstnanci nejsou ani živí ani mrtví ? nyní jsou z nich mimořádně agresivní zombie ? Nemrtvé bestie, které se skrývají v místě katastrofy. Dokáže tým překonat počítač, najít antivirus a ubránit se nemrtvým? Kdo tohle peklo oživlého zla dokáže přežít? A kdo a kde je ten, jehož pomsta ohrožuje celé lidstvo?
Další info o filmu
zde 

Resident Evil 2     Resident Evil 1

Resident Evil 3     Resident Evil 5

Smrt Přichází V Bílém

Film je směsicí záhadnosti, strachu a napětí.

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná....
Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo

Van Helsing

Hluboko v karpatských horách se nachází mýtická a záhadná Transylvánie. Svět, kde zlo je všudypřítomné, kde nebezpečí vychází se západem slunce a příšery nabývají podoby nejhrůznějších nočních můr. Režisér Sommers, který oživil klasické monstrum ve filmech Mumie a Mumie se vrací, přivedl do nového projektu celou plejádu tradičních přízraků _ Frankensteinovo monstrum, Draculu, Vlkodlaka - a staví proti ní osamělého bojovníka na straně dobra - Van Helsinga. Tento legendární lovec přízraků, jehož literárním otcem je sám Bram Stoker, přijíždí na pokyn tajného spolku do Transylvánie, aby přemohl krvežíznivého svůdníka. V boji proti hraběti Draculovi se staví po bok nehrožené Anně Valerious a zbavuje její rodinu po generace trvající kletby. Plátno přízraků dále zalidňují Shuler Hensley jako Frankensteinova zrůda, přední tanečník Will Kemp, který představuje Annina mužného bratra Velkana, který se za úplňku převtěluje ve Vlkodlaka, a Kevin J. O Connor jako Igor, proradný asistent dr. Frankensteina. Elena Anayaová, Silvia Collocaová a Josie Maranová hrají tři krvelačné Draculovy nevěsty, které se nezastaví před ničím, jen aby pomohly svému pánu v plánu podmanit si lidskou civilizaci a nastolit hrůzovládu

Vraždy bez záruky

VV samotném srdci hollywoodu stojí hotel Lusman. kdysi to bývalo oblíbené místo bohatých a slavných, ale fasáda už je dávno oprýskaná, luxusní koberce prošlapané...
Do hotelu se právě nastěhovala Nell se svým manželem Stevenem. Brzy se spřátelí s Julií, která však zničehonic zmizí... Nell tuší, že se stalo něco strašného. Dům plný symbolů skrývá děsivé tajemství...

Od režiséra filmů TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU a POLTERGEIST

Hlas smrti

white

Říká vám něco EVP neboli Electronic Voice Phenomenon? Ne? Cožpak vy nekomunikujete s mrtvými? V synopsi k filmu na stránkách Moviewebu je napsáno, že skoro každé domácí audio/video zařízení je schopné nahrávat hlasy ze záhrobí. A že stále stoupá počet lidí, kteří tomu věří - a propadli. Ať si o tom myslíte, co chcete, vězte, že film White Noise nevypráví o ničem jiném než o těchto paranormálním jevech.
Jeho hlavní postavou je Jonathan Revers (Michael Keton), jemuž násilnou smrtí zemřela manželka Anna - a najednou se od jistého neznámého muže dozvídá, že možná nemusela ze světa zmizet docela. Slyšel - skrze EVP - její hlas. Jonathan je samozřejmě vysoce racionálně uvažující muž a těmhle záhrobním povídačkám nevěří. Když mu však Raymond pustí nahrávky, kde je zřetelně slyšet Annin hlas, začne měnit názor. A posléze se mu s Annou podaří navázat kontakt. Jak ale brzy vyjde najevo, Anna má k této komunikaci i jiné důvody než "být" zase se svým mužem: má informace o vrahovi, který ji zabil. A je na Jonathanovi, aby zabránil dalším obětem...

Vše o záhadě Blair Witch

LEGENDA

Blair Witch 3

legenda vypráví, že u vesnice Burkitsville v Marylandu žila čaeodejnice, jenž ke svým rituálům používala krev místních dětí, dokud ji vesničané nevyhnali. Ona se jim pomstila prokletím blízkého lesa a od té doby se tam ztrácejí lidé a dochází k podivným vraždám.
roku 1734 několik dětí z vesnice Blair oznámilo, že je Elly Kedwardová zve domů a tam jim bere krev. Vesničané Kedwardovou obvinili z čarodejnictví ( oznámila to jizva na ruce malé Bertie) a vypíchli jí oči a vyhnali jí z vesnice uprostřed kruté zimy a uvázali ji ke stromu. Předpokládalo se, že umrzla v lese.

roku 1785 uprostřed zimy zmizely záhadně všechny děti, které si na ni stěžovali a ještě k tomu polovina dětí z vesnice. Místní lidé si mysleli, že vesnice byla postižena kletbou a přísahali, že už nikdy jméno Elly Kedwardové nevysloví a vystěhovali se.

v roce 1809 vznikl kult Blair Witch a záznamy byly v knize, jenž byla k nahlédnutí do roku 1991 v muzeu Marylandské historické společnosti v Baltimore. Kniha byla značně poškozena a některé části byly nečitelné.

v roce 1824 byla na tomto místě založena vesnice Burkitsville. Hned v srpnu roku 1879 jedenáct svědku potvrdilo, že viděli bledou ženskou ruku, jenž stáhla do potoka Tappy Creek 11 - tilet Eileen Treacleovou. Tělo nebylo nalezeno a po třinácti dnech se v potoce začaly objevovat svazky klacíku s olejovitou substancí, takže se voda nedala pít.

v roce 1886 se ztatil 8 - letý Robin Weaver. Byl sice nalezen, ale nevrátil se jeden ze záchranců, jenž byl později nalezen u skály Coffin Rock vykuchaný, se svázanýma rukama a nohama.

v roce 1957 při každodenní pochůzce našli policisté vystrašeného chlapce, který jevil známky dezorientace a odvezli ho do nemocnice. Přivolaní detektivové zjistili, že chlapec se jmenuje Carl Brody a je už týden pohřešovaný. Na základě jeho výpovědi byl vzat do vazby 35 - letý Rastin Parr. Ve svém skrytém domku v lese byly nalezeny ostatky 7 dětí. Avšak Rastin Parr se odvolával na skutečnost, že vraždy mu poručil hlas stařeny, který slýchával ve snech. " Chytni dvě, tak aby jedno stálo tváří ke zdi a druhé přivaž na židli " říkávala. " Tak aby nezapomnělo žádný detail. To co učiníš, činíš v mé víře." Rastin Parr lovil děti na cukrátka, vždy jedno a jedno, tak aby v pokoji stálo jedno tváří ke zdi a druhé přivázal k židli ... pak jim do obličeje vyřezával s pomalou precizností zvláštní tvary a nakonec ... jim rozpáral břicho a v pomalých mukách nechal umírat. I několik dní, zatím co druhé dítě vše poslouchalo tváří ke zdi. Rastin Parr byl shledán způsobilý za své činy, byl obžalován a posléze odsouzen k smrti.
DĚJ FILMU
Film se odehrává v roce 1994, kdy se mladí studenti Heather Donahua, Joshua Lenart a Michael Williams rozhodli spolu vytvořit projekt o legendě - o čarodejnici z Blair. Rozhodli se jej uskutečnit formou legendárního filmu, vyzbrojeni dvěma kamerami a zásoby jídla na dva dny, vyšli tito studenti vstříc nehostinnému Černému lesu. Natáčet budou téměř nonstop.

Blair witch 1

Předtím ale navštíví místní obyvatele s otázkou: " Co víte o záhadě Blair Witch? " Zdá se ale, že místní toho vědí dost, ale nechtějí nic říct. Kromě Mary Brown. Tato labilní žena tvrdí, že o Marylandské čarodejnici ví a že jí viděla u Tappy Creek, kde se jí zjevila jako poločlověk - polozvíře - velká černá chlupatá obluda.


První noc proběhne v poklidu, další den naleznou studenti v lese 7 hromádek z kamení ( 7 hromádek a 7 mrtvých dětí = 7 symbolických hrobů). Od té doby nemají chvilku klidu.

Následující noc slyší kolem sebe kroky - jakoby jich bylo tisíce. Odváží se vylézt ven a uvidí na všech stromech uvázané něco jako štětky ze sláma. Divné zvuky přestaly a v domnění, že jsou to místní, se vrátili zpátky do stanu.

Další den je čas návratu zpět. Ráno nacházejí před stanem 3 hromádky kamení - předurčují jejich osud. Studenti zjišťují, že se ztratili. Mapa se ukázala jako špatný průvodce touto noční můrou. Nervozita se stupňuje. Najdou cestu zpět k autu? Nastal čas utáboření a naši studenti našli nejvhodnější místo. NĚKDE v Černém lese. Ve tři hodiny ráno je probudili již známé zvuky z předešlé noci, ale mnohem silnější. Za chvíli se začíná ze tmy ozývat dětský nářek. Heather to nevydrží a vyběhne ze stanu ... následně i oba zbývající studenti. Zoufalé sténání přicházelo z každé strany. Zbytek noci přečkají daleko od stanu.

bLAIR WITCH 2Další den ráno se vypraví zpět ke stanu. Stan je rozházený. Venku jsou Joshuovy věci ..... potřísněné modrým slizem. Joshua začíná tušit svůj chmurný osud. Dochází voda a zásoby jídla. Narůstající obavy se zdají být oprávněné. Záhadně se ztrácí mapa. Posléze se ukáže, že Mike jí úmyslně zničil. Jediná naděje je jít dál. Po cestě naráží na strom ověšený panenkami Woodoo. K večeru zjišťují, že chodí v začarovaném kruhu. Dostávají panickou hrůzu. Stmívá se. Nezbývá než se utábořit. Únavou všichni hned usnou. Noc je podivuhodně klidná, probudí se až ráno.

Blair witch 2Zděšeně zjišťují, že jeden z nich chybí - JOSHUA !!! Před stanem leží otýpka dřeva. Heather je potají rozbalí - uvnitř je krvavý cár Joshuovy košile, zpanikaří, ale Mikeovi nic neřekne. Oba se jej snaží najít - bohužel bezúspěšně. Na tomto místě zůstat nemohou. Vydávají se opět na cestu s nadějí, že se Joshua objeví. Další beznadějný den. Rozbíjí tábor. Dnes už jen sami dva. Nemohou spát. Co se bude dít dál? Hluboké ticho protne Joshuův výkřik. Vybíhají po stanu. Běží po hlase. V tom se před nimi objeví opuštěný polozbořený dům. Joshuovo sténání vychází z domu. Vcházejí dovnitř. Stále natáčí na kamery. Vybíhají po schodech do horních pater. Na zdech jsou krvavé otisky rukou malých dětí. V tom se Joshuovi výkřiky začnou ozývat ze sklepa, jako by si s nimi něco hrálo. Mike a Heather rychle spěchají na pomoc Joshuovi. Mike vběhne bezhlavě do sklepa. Heather se opozdí. Mike dostane ránu kamenem. Mikeovo tělo padá bezrádně na zem. V tom Joshuův výkřik ustane. Heather se nezastaví a vbíhá do sklepa. Uvidí Mikea stojícího čelem do rohu. jakoby naznačoval její osud. Další rána kamenem. Heather padá na zem, ale kamera natáčí dál ....


.... Poté byly v základech domu nalezeny zakopané batohy s nahrávkami. Nikdy nebyli nalezeny těla a případ byl uzavřen jako nevyřešený... Rodiče potom nahrávky prodali společnosti Haxan Films. Ti poté jen z těchto nahrávek vyrobili snímek s názvem Blair Witch Projekt.

Kde je pravda??? Pravda je krutá. Vše bylo velmi chytře vymyšleno, nahrávky, případ ztracených studentů, masový vrah i kletba staré čarodejnice. Vše byl pouze chytrý marketingový tah producentů. Film byl natáčen bez scénáře a z nedostatků učinili přednosti. Ovšem geniální byl způsob jak dosáhli autentické krystalické hrůzy a děsu. Poslali tři hlavní aktéry do lesů, každý den jim sdělili novou pozici, kam měli dojít a tam jim zanechali i jídlo. V noci je strašili házením kamínků na stan a pouštěním hrůzostrašných zvuků. Veškerý děs a hrůza všech herců byla skutečná, báli se a nevěděli, co je obklopuje. Když v poslední den našla Heather před stanem záhadný svazek klacíků s krví, byla opravdu vyděšená. Byla na pokraji zhroucení a bála se, že se jim opravdu něco přihodí. O tom, že herci narazí na opuštěný dům, nevěděli. Závěrečná scéna byla naprosto skutečná. Zoufalý křik Heather i pád kameny byl autentický. Ovšem v tu chvíli již bylo režisérům jasné, že dál jít nemohou. Natáčení skončilo

Vše o Texaském masakru motorovou pilou

Pětice vysokoškolských studentů (3 kluci a 2 holky) z texaského Austinu si vyrazí na koncert do Mexika, kde si hodlají pořádně užít. Adrenalinový trip, který však zažijí, se značně liší od toho, co si vysnili. Cestou Kemper se svou přítelkyní Erin a jejich kamarádi Pepper, Andy a Morgan narazí na zkrvavenou dívku, která jen neustále opakuje :"všichni zemřete!" Když se jí snaží dopravit do nemocnice, před jejich očima spáchá sebevraždu.
Vyděšení kamarádi se obrátí na místního šerifa Hoyta a když se u něj nedovolají pomoci, rozhodnou se zjistit, co se děje. Netuší, že se tak vystavují smrtelnému nebezpečí: V texaském okrese Travis řídí psychopatický Thomas Hewitt, který své oběti likviduje motorovou pilou. Je jedním ze členů šílené rodiny s kanibalskými sklony, která ve starém domě provozuje své sadistické hrátky. Hrdinům nezbývá, než se pokusit z děsivého místa vyváznout na vlastní pěst. Soboj na život a na smrt začíná - a je jasné, že ne všichni z něj mohou vyváznout živí....

Texaský masakr 1

Texaský masakr 5

Texaský masakr 10

Texaský masakr 4

Texaský masakr 2

Texaský masakr 3

Texaský masakr 6

Texask masakr 7

Texaský masakr 9

Texaský masakr 12

Texaský masakr 8

Texaský masakr 11

Texaský masakr 13

eeww

ztzzzz

zzzzz

ttřřžžžž

Jde o příběh řezníka z texasu Thomase Hewitta, který svého času povraždil pěknou řádku zbloudilých turistů. Oficiální zprávy hovoří o 33 obětech, ale případ nebyl doposud uzavřen....

Vše o 3:15 zemřeš

Následující text je záznam skutečného telefonátu, který obdržela policie 13. listopadu 1974 a na jehož základě objevila zavražděné členy rodiny DeFeových:
Operátor: Suffolk County policie, jak vám mohu pomoci?
Muž: Střílelo se tu! U DeFeových.
Operátor: Pane jaké je vaše jméno?
Muž: Joey Yeswit.
Operátor: Dobře, odkud voláte?
Muž: Pžímo z Ocean Avenue v Amityville.
Operátor: Co je za problém pane?
Muž: Střelba!
Operátor: Střílí se tam. Je tam někdo zraněný?
Muž: Ano, všichni jsou mrtví.
Operátor: Co tím myslíte, že všichni jsou mrtví?
Muž: Nevím, co se stalo. Přiběhlo dítě do baru. Říká, že všichni z té rodiny byli zabiti.
Operátor: Vydržte chvíli, pane
(úředník si vezme do ruky telefon)
Úředník: Dobrá, řekněte mi co se stalo
Muž: Nevím. Kluk přiběhl do baru a řekl, že jeho matka a otec jsou zastřeleni. Běželi jsme do jeho domu a všichni v jeho domě byli zastřeleni.
Úředník: odkud voláte? Z veřejného telefonu?
Muž: Ne, volám přímo z toho domu.
Úředník: Vy jste v tom domě?
Muž: Ano.
Úředník: Kolik je tam těl?
Muž: Myslím, já nevím...myslím, že říkali čtyři.
( zatím nenašli zbylá dvě těla).

13. listopadu 1974 obdržela policie šílený telefonát, který ji zavedl do Ocean Avenue 112 v Amityville, Long Island. Uvnitř rozlehlého domu se jim naskytla děsivá scéna - celá rodina DeFeových byla zavražděna. V následujících dnes se Ronald DeFeo, Jr. přiznal k tomu, že postupně zastřelil své rodiče, a čtyři sourozence, a tvrdil, že ke spáchání těchto hrůzných vražd ho vedly hlasy v domě.

O rok později se George a Kathy Lutzovi a jejich děti stěhují do tohoto domu a věří, že bude jejich vysněným domovem. Ale krátce poté, co se zabydlí, začnou se dít podivné a nevysvětlitelné věci, ze všech koutů domu se ozývají hlasy....

3:15 zemřeš je natočen podle skutečného příběhu George a Kathy Lutzových a připomína jednu z nejstrašlivějších událostí všech dob.... Po 28 dnech rodina Lutzových z rezidence uprchla. Nyní, 30 let po těchto šokujících událostech, které inspirovaly román - besteller a jeden z nejpopulárnějších horrorových filmů všech dob, znovu ožívá dům, kde to všechno začalo: Dům v Amityville...

3:15 zemřeš 1

3:15 zemřeš 2

3:15 zemřeš 3

3:15 zemřeš 4

3:15 zemřeš 5

3:15 zemřeš 6

3:15 zemřeš 7

3: 15 zemřeš 8

3:15 zemřeš 9

3:15 zemřeš 10

3:15 zemřeš 11

3:15 zemřeš 12

3:15 zemřeš 13

3:15 zemřeš 14

Horror 3:15 zemřeš je od tvůrců Texaského masakru motorovou pilou.

Vše o Domě voskových figurín

Dark Castle Entertainment přichází s dalším hororem, tentokrát jde o remake filmu House of Wax (Dům voskových figurín) z roku 1953.

Dům voskových figurínPartička teenagerů jede na fotbalový zápas, ale zabloudí a uvíznou kdesi v lese, kde jsou nuceni přespat. Jak se tak snaží nelézt cestu zpět na hlavní silnici a zjistit, kde vlastně jsou, každý z nich se postupně dostane k Domu voskových figurín. Jak záhy zjistí, v tomto domě je vše z vosku a to nejen figuríny, ale i nábytek, veškeré vybavení a naposledy i zdi. Zkrátka House of Vax je z vosku celý.

Dům voskových figurínHned tady musím filmu vytknout, že od začátku nápadně připomíná Texaský masakr motorovou pilou a také trochu Jeepers Creepers. Zkrátka béčkový horor podle šablony :-) Hereckému obsazení vévodí především Elisha Cuthbert (Sexbomba od vedle), dále pak Paris Hilton. Ostatní role byly obsazeny méně známými herci.

Dům voskových figurínZápletka je od začátku tak průhledná, že ji prokouknete během prvních minut. Městečko, ve kterém se Dům voskových figurín nachází, je totiž celé velmi podivné. Divný je i kostel, smuteční obřad, který v něm právě probíhá, pozůstalí atd., ale to hrdinové filmu, na rozdíl od diváků, neprokouknou a tak se postupně stávají oběťmi dvou, resp. tří, psychopatických bratrů, kteří toto městečko celé ovládají, aniž by o tom měl někdo sebemenší tušení. Likvidace lidí, kteří do městečka zabloudí, je skutečně brutální a vždy končí zalitím těla oběti do vosku (ať už za živa nebo po smrti), které se pak stává jednou z figurín ve voskovém městečku.

Dům voskových figurínNarážka na existenci posledního bratra, na konci filmu, je už opravdu jen pro pomalejší diváky, protože všichni ostatní to vědí od začátku. Za zmínku stojí závěrečná scéna, kdy se celý voskový dům ocitne v plamenech. Ve skutečnosti by to asi vypadalo jinak, ale i tak to bylo působivé.

Něco o horroru Kruh

Bojíte se v kině rádi a dáváte přednost hrůze spíše psychologicky nuancované a zvolna gradující než založené na šoku a litrech krve? Pokud ano, neměl by vás zklamat film Kruh (2002), který na základě stejnojmenné knihy japonského spisovatele Koji Suzukiho (1989) a její filmové adaptace (Ringu, 1998, r. Hideo Nakata) natočil režisér Gore Verbinski. Zmiňované předlohy jsou u nás zatím neznámé, o to bezprostředněji budeme vnímat jejich americký remake.Kruh

Kruh

Hlavní hrdinka, novinářka Rachel, objasňuje záhadnou smrt své neteře Katie. Pátrání ji dovede k neznámé videokazetě, po jejímž promítnutí zazvoní telefon, v němž ženský hlas Rachel oznámí, že do sedmi dnů zemře. Hrdinka brzy pochopí, že nejde o žert a hledá oporu u svého bývalého přítele Noaha, který by měl ochránit nejen ji, ale i jejího synka Aidana. Hra s časem začíná a na jejím konci bude život, nebo smrt...

Kruh

Vyprávění Kruhu je výborně rytmizováno časovým zasazením příběhu do jednoho týdne. Zatímco dny ubíhají pro hrdinku stále rychleji, ve filmu je jejich popisu věnován stále větší prostor, aby si divák mohl vychutnat kýžené strašení, které se zakládá na prolínání "světa" videonahrávky se světem vezdejším. Samotná videokazeta ze všeho nejvíce připomíná experimentální film. Tajemná žena v zrcadle a muž v okně, dlouhý žebřík vedoucí neznámo kam, holčička s vlasy sčesanými přes obličej, maják, studna a uhynulí koně na pobřeží. Realistické obrazy se občas proměňují do abstraktních vzorů zrnící obrazovky, připomínajících obrovskou masu pohybujících se lidských těl. Výjevy z videokazety mají velmi zvláštní atmosféru, která vyvolává mrazení a přitahuje současně; rozhodně patří k nejlepším částem filmu. Ve filmu Kruh zůstává mnoho motivů nedopovězeno, v čemž můžeme spatřovat i záměr, jak dát divákovi prostor k spolupřemýšlení a spoluprožitku příběhu.

Kruh

Režisér Gore Verbinski (natočil komedii Hon na myš a dobrodružný snímek Mexičan) obsadil do role Rachel herečku britsko-australského původu Naomi Wattsovou, která se zapsala do širšího povědomí diváků zejména filmem Mulholland Drive (2001), kde ji režisér David Lynch naučil krásně se před kamerou bát. Její tvář s pečlivě upravenými plavými vlasy a široce otevřenýma očima je vynikajícím senzorem pro filmovou hrůzu. Bojíme-li se při sledování Kruhu i my, je to z velké části i její zásluha. Z dalších herců stojí za zmínku častý představitel bizarních postav Brian Cox v roli otce holčičky Richarda Morgana a malý David Dorfman jako Rachelin syn Aidan, schopný komunikovat se záhrobním světem. Snad právě kvůli němu se Kruhu dostalo efektního označení jako nejděsivější film od Šestého smyslu (1999).

V čem spočívá ona děsuplnost? Jistě, je zde holčička Samara, která jako jediná má klíč k mystérii Kruhu. Jsou tu vizuální efekty a působivá hudba Hanse Zimmera. Především ale působí motiv videokazety. Věci, kterou v dnešní době máme téměř všichni doba a u které by nás sotva napadlo, že může šířit zlo. V zobrazování hrůzy tedy došlo k posunu. Není už zapotřebí slizovitých monster, stačí mít propracovaný scénář a pečlivě navozovat atmosféru, jak to kdysi dělal klasik filmového hororu Alfred Hitchcock. Verbinski se k němu ostatně v několika záběrech otevřeně hlásí, např. záběrem na kruhový odtok ve sprše (narážka na Hitchcockovo nejslavnější dílo Psycho).

Kruh je inteligentně natočený film, které nenabízí nic víc než zábavu. Z toho důvodu si nemyslím, že způsobí takovou revoluci jako jeho originál, který se stal zakládajícím dílem japonského psychohororu, tzv. J-hororu. Vzhledem k věku svých hrdinů si jistě najde příznivce zejména mezi mladšími diváky, kteří pravděpodobně i lépe přijmou jeho diskutabilní závěr. Jako u jednoho z mála snímků vyzní možná lépe na televizní obrazovce než v šeru promítacího sálu.

Něco o horroru Kruh 2

Kruh 2

Kruh 2 - Ring 2, The

Před dvěma roky šokovala filmové diváky hororová podívaná Kruh, remake kultovního japonského hororu "Ringu" režiséra Hideo Nakaty. Kruh slavil nečekaný a na svůj žánr až nevídaný úspěch po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Film vidělo v naší zemi neuvěřitelných 130 tisíc diváků! Nyní dostal režisér Nakata příležitost natočit v produkci Dreamworks pokračování.

Příběh se odehrává šest měsíců po hrůzostrašných událostech, které rozpoutala videokazeta se zdánlivě nevinným obsahem. Hlavní aktérka prvního Kruhu, investigativní novinářka Rachel Kellerová (Naomi Watts) se synem Aidanem opustí Seattle a přestěhuje se do tichého městečka v Oregonu ve snaze zapomenout a začít nový život. Minulost se ale tak snadno odbýt nedá, zvlášť když v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místě činu policisté naleznou neoznačenou videokazetu. Rachel si uvědomuje, že pomstychtivá Samara se vrátila, aby znovu roztočila kruh nenávisti, teroru a smrti.

Každý, kdo se podívá na děsivé Samařino video, přesně za sedm dní zemře. "Nešťastná sedmička" pronásledovala i filmový štáb při natáčení, protože přesně týden po jeho zahájení zaplavila voda z prasklého potrubí kanceláře produkce a málem zničila dosavadní úsilí filmařů. Producenti Walter F. Parkes a Laurie MacDonald se angažováním Hideo Nakaty pokusili ozvláštnit pokračování Kruhu specifickými vizuálními postupy, kterými Nakata proslul nejen v rodném Japonsku. Jeho předností je nenápadnost, s jakou dokáže v divácích vyvolat strach. Banální a rutinní prvky všedního dne - zvonící telefon, otevřený vodovodní kohoutek dokáže do děje zapracovat tak, že všem divákům bez rozdílu nažene strach. V Kruhu 2 se snoubí tradiční asijské duchařské příběhy s technologií jednadvacátého století, čímž se příběh i způsob jeho zpracování výrazně liší od většiny hororů, které se v posledních letech objevily v kinech. Ať znáte žánr hororu sebelépe, na tohle nemůžete být připraveni

Něco o Noc s nabrošenou břitvou

Noc s nabroušenou břitvou

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků - Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu.